Bilgilendirme Unity - Sıkça Sorulan Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MMG

Kurucu
Yönetici
Katılım
25 Ocak 2021
Mesajlar
29
Konum
Edirne
Web sitesi
www.oyunyapim.com
 1. Unity'e nasıl başlamalıyım?
  - Her şeyden önce "temel" C# ile başlanmalı.
  Kod:
  Temel C# konuları:
     * Programlamaya giriş
     * Değişkenler ve veri tipleri
     * If & Else yapıları
     * Metodlar
     * Diziler
     * Döngüler
     * OOP
     * Generic yapılar
     * Event ve delegate kullanımı
  - Temel C#'ı her Türkiye vatandaşı BTK Akademi'den izleyebilir.
  - Btk Akademi linki :
  - Btk Akademi C# kursu :
  - Temel C# öğrenildikten sonra Unity Learn Premium ile Unity öğrenilebilir. Ardından ise kendi projelerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 2. BTK Akademi'ye nasıl başvurulur ?
  - Maalesef BTK Akademi'ye sadece Türkiye vatandaşları katılabilir. Katilebilecek arkadaşlar için ise 18 yaş altında olan kişiler velilerinden onay almalıdır. Başvuru yapmak oldukça basittir. Sadece yazanları okuyup uygulamanız yeterli.
  - Onay almak istemeyen arkadaşlar youtube üzerindeki ücretsiz dersleri izleyebilirler.

 3. ... errorünü alıyorum, sebebi nedir? /... yapamıyorum, kod atar mısınız?
  - Yazılım geliştiricisi olmanın en büyük özelliği araştırma ruhuna sahip olmaktır. Yeri gelecek basit bir bağlantı hatası için günlerce uğraşacaksınız. Bunu yaparken aslında daha önce de takıldığınız hususların mantığı karşınıza çıkacak ve aradığınız konuya ek bir çok yeni konuyu öğreneceksiniz. Adayların çoğu bir hata ile karşılaşınca pes etmeye ve başka bir teknolojiye geçmeye meyillidir. Bu adayı geliştirmez sadece tekrara düşürür.
  - Ancak üzerine beli bir süre araştırıp bulamadığınız soru olursa burada sorarsanız hem güzel soru soranların arkada kalmasının önüne geçmiş olursunuz, hem de birilerinden yardım almadan kendi kendinize sorulara cevap bulmayı öğrenirsiniz.

 4. Unity mi Unreal mı?
  - Türkçe kaynağın daha çok olması, sistem gereksinimlerinin daha düşük olması ve özellikle 2D oyunlara yönelik araçlara daha çok sahip olması bakımından Unity oyun motoru Türk geliştiriciler arasında daha çok rağbet görmektedir.- Bununla beraber Epic Games'in Unreal kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar özellikle 3D projelerde pek çok avantaj sağlamakta. Bu iki oyun motoru arasında seçim yaparken İngilizce bilginizin yeterliliğine, yapacağınız projenin türüne (2D - 3D) ve programlama bilginize göre (Unity C# - Unreal C++) seçim yapmanızı tavsiye ederiz.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst